SCAN SCAPLB28COM Brass Combination Padlock
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
11
quantity
Product details
Category
The Scan Combination Padlock has a solid brass body with a 4-pin brass tumbler mechanism. It has a hardened and plated steel shackle which is locked by rotating the dials. The 4-digit combination can be simply changed at any time with one of 10,000 different combination codes. To change number, turn the shackle 180 degrees and push into padlock body. Rotate the dials to the desired new number. [pw]_[Padlock Width]: 28mm [sh]_[Shackle Height]: 25.4mm [sd]_[Shackle Dia]: 5mm